Project

 

Cieľom projektu “Ľudská rodina” je zachytiť život ľudí v krajinách kde bola vojna ešte prednedávnom každodennou realitou. Projekt odkrýva osudy ľudí – „ľudskú rodinu“ – ktorí sa na krehkých základoch mieru učia znovu žiť. Nezobrazuje utrpenie, ktoré zanechala vojna, ale cenu mieru, ľudskú tvár a príbeh, ktorý možno prečítať bez slov. Cieľom projektu je meniť pohľad na beznádej a zachytiť oslavu života v krajinách, ktorých obyvatelia sa v extrémnych podmienkach snažia viesť normálny, nám dobre známy, život. /prvá etapa – Afganistan/

Druhá etapa projektu je založená na plánovanej fotografickej misii Martina Črepa a po Sudáne a zameraná na spolunažívanie ľudí. “Fotografická misia” sa nesie v znamení zaznamenať nepoznané oblasti vidieka, život obyčajných ľudí, ktorí nie sú pod drobnohľadom médií a rôznych politických záujmových skupín. Fotograf Martin Črep intenzívne hľadá skutočnú ľudskú tvár a príbeh za ňou, ktorý je možné prečítať bez slov.

Fotografickú sériu bude tvoriť kombinácia obrazov prírody a portrétov ľudí. Ľudí chce fotograf ukázať pri ich každodenných povinnostiach a radostiach, pri práci a v rodinnom kruhu, v prirodzenom prostredí bez čo najmenších externých vplyvov, čo má u diváka vyvolať vedomie kontrastu dvoch rozdielnych a predsa rovnakých svetov. Fotiť sa bude v mestách, na vidieku. V očiach ľudí môžme čítať celé príbehy a vidieť túžbu po obyčajných veciach, ktoré si ani neuvedomujeme v našom každodennom živote – lásku, mier, priateľstvo. Súčasťou projektu bude aj TV dokument, ktorý bude následne odvysielaný v televíziách – SR a počas výstavy.

Loading